Haberler:

16

FBİAD 2. Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

TOPLANTI TUTANAĞI

 Tarih: 06.01.2018

 Saat: 11:00

 Yer: Kadıköy Hilton

 Toplantının Türü

 Kurul Toplantısı

 Toplantının Konusu

FBIAD Yapısının Müzakeresi, Kararlar Alma, Aksiyon ve Planlamalar

 Toplantı Başkanlığı

FBIAD

 Toplantı Başkanı

Güven GÜLEŞCE

 Raportör

Hakan HANOĞLU 

Komite

Ümit ÇELİK - Selami ÇAKIR 

              

               Toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı FBİAD  Başkanı Güven GÜLEŞCE tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçilmiştir.

GÜNDEM BAŞLIKLARI

1

FBİAD başkanının konuşması

2

Yapılması öngörülen faaliyetler

3

FBIAD yapısının oluşturulması

4

Aksiyonlar ve Planlamalar

5

Finansal Durum

6

Kısa, orta ve uzun vade projelerin belirlenmesi

7

İstek ve temenniler

ALINAN KARARLAR

1-     Toplantıya davet edilen ve Avukatlardan oluşan profesyonel bir ekibin yapmış olduğu Vakıf / Dernek ile alakalı sunum gerçekleştirildi.

  • Vakıf ve veya dernek kurulması yönünde istişareler yapıldı. Yönetim Kurulu oylamasına geçilerek FBİAD Vakfı kurulması kararı verildi. İhtiyaç duyulması halinde dernekte kurulabileceği kararı alındı.

2-     FBİAD A.Ş.’nin tüm hisselerinin kurulacak vakfa devredilmesi kararı alındı. Bununla birlikte FBİAD adına alınmış, tescil edilmiş; marka, patent, tüm sosyal medya hesapları, web sitesi domainleri, tamamının  devri kararlaştırıldı.

3-     FBİAD’ın resmi üye alım işlemlerinin başlatılması kararlaştırıldı. FBİAD üyelik için Kongre Üyeliği şartı getirildi. Kongre üyesi olmayanlar içinse 6 ay içerisinde taahhüt etme ve yerine getirme şartı getirildi.

4-     Asil Gold üye alımları giriş ücreti 500 TL olarak belirlendi. Bu rakamın 2018 Ocak ayının sonuna kadar geçerli olması kararlaştırıldı. Ödeme için nakit ya da kredi kartıyla kullanılabileceği belirtildi.

5-     Sosyal Medya çalışmaları kapsamında ‘’Fenerbahçe Tarihinde Bugün’’ günlük olarak Fenerbahçe’nin geçmiş tarihinde yaşanan olayları günümüz tarihinde eş zamanlı 1 Şubat itibariyle paylaşımlar yapılması kararı alındı.

6-     Daha önce tarihleri FBİAD üyelerine bildirilerek  ‘’Hatıran Yeter’’ programları yapılmasına karar verildi. Programın içeriği, Fenerbahçe’de önemli görevler üstlenmiş, sporda gönüllerde taht kurmuş, önemli olayları bizzat yaşamış veya bu olaylara şahit olmuş kişilerin bu hadiseleri ve anekdotları FBİAD üyelerine ‘’Fenerbahçe Sohbetleri’ adı altında yemekli programların yapılması. Programın Genel itibariyle yönetim kurulu toplantıları gününde yapılması görüşünde karar alındı.

7-     Sosyal sorumluluk kapsamında okul kütüphanelerinden kitap talep edildi. FBİAD üyelerinin desteği doğrultusunda Yönetim Kurulu Üyesi Deniz ATİK’in Whatsapp Gurubundan bildireceği adrese 31 ocağa kadar kitapların kargo ile yollanması kararı alındı.

8-     FBİAD’ın yapmış olduğu tüm aksiyonlar ve bildirilerle alakalı görüş beyan etmek için siyasi liderlerle ve ilgili kurumlarla randevular oluşturularak ziyaretlerin planlanması kararı alındı.

9-     Sezonun ikinci yarısı itibariyle 1 maç futbol, 1 maç basketbol olmak üzere iki deplasman maçına gidilmesi kararı alındı.

  • 01.04.2018 Kayserispor – Fenerbahçe (1 günlük konaklamalı ve gezi programlı 50 kişilik)
  • 09.03.2018 Zalgiris Kaunas – Fenerbahçe Doğuş (Konaklamalı ve gezi programlı 20 kişilik)

10- 17 Mart günü FBİAD üyelerinin, dileyenlerin ailelerinde yer alacağı Çanakkale gezisi düzenlenmesi kararlaştırıldı. 

11- Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Selami ÇAKIR tarafından ‘’FBİAD TARAFTAR MÜZESİ PROJESİ’’ sunumu yapıldı. Gündemde değerlendirilen proje ilk etapta sanal müze olarak, akabinde ise orta vadede Tüm taraftarların gezebileceği ve geçmişe ait  Efemera, pul, para, madalya, forma, bilet, belgeler,  objeler  taraftar ve kulübe mal olmuş eşyalarında müzeye bağış yapabileceği bir yer haline dönüştürülebilmesi karara bağlandı.

12- Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Selami ÇAKIR tarafından ‘’FBIAD ÜTOPYA KONAKLAMA TESİSLERİ PROJESİ’’  sunumu yapıldı. Gündemde değerlendirilen projenin daha kapsamlı çalışılmasına karar verildi.

  1. Fenerbahçe Spor Kulübünün Gebze’de 250 dönüm araziye yayılan ‘’3 Temmuz Akademisi ve Alt Yapı ve A Takım Tesisleri’’ Gebze, Denizli köyünde dünya standartlarında çok önemli bir akademi hayata geçecek. Bu doğrultuda FBİAD ÜTOPYA KONAKLAMA TESİSİ’nin bu bölgede yapılması…
  2. Fenerbahçe 3 Temmuz Spor Akademisi’nin komşu parsellerinden 49 yıllığına arazinin kiralanması ve üzerine ‘’FBİAD ÜTOPYA’’ adıyla konaklama tesisinin yapımı.
i.     Tesisin içinde yer alacaklar; Bungalovlar, Yönetim Binası, Hobi Bahçeleri, FBİAD Taraftar Müzesi 
ii.    Sunum gerçekleştikten sonra proje Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından tartışıldı ve orta vadede değerlendirilebileceği, bununla ilgili bir fizibilite çalışması yapılması kararı alındı.

13- FBİAD’a ait özel bir marşın oluşturulması kararı verildi. Bu konu ile ilgili hazırlıklar değerlendirildi,  FBİAD marş müziği ve sözleri Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. FBİAD marşının seslendirilmesi ve stüdyo kayıtlarının yapılabilmesi için Fenerbahçeli müzisyenlerle; başta Fenerbahçe taraftarı olan sanatçılar ile görüşmelerin yapılması kararlaştırıldı.

14- Olca TUNÇ ve Emre SAYAR’ın yeterli katılım gösteremeyecekleri beyanı vermesi ile yönetim kurulu üyelikleri düşürülmüştür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş
Kategoriler