Haberler:

19

Fenerbahçe Üye Aidatları Hakkında

FBİAD Soruyor: “Fenerbahçe Üye Aidatları Neden Artırılmıyor?”

Değerli Fenerbahçe Kongre Üyeleri,

2018 yılı Üye aidatlarının 1 Ocak – 31 Mart arasında Fenerbahçe Spor Kulübü hesabına yatırılması gerekmekte olup, bu aidatların yatırılmaması durumunda Mayıs 2018’de yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurul’da oy kullanmak mümkün olmayacaktır.

Fenerbahçe’nin şu anda 32.000 civarında olan Kongre Üyeleri ve 1 Milyon Üye kapsamındaki Temsilci Üyeleri’nin tamamına yakını, yıllık aidat tutarının 50 TL olmasını ve 15 yıldır artırılmamasını esefle karşılamaktadırlar.

50 TL’lik aidat ilk belirlendiğinde, yaklaşık 100 USD’dan fazla olan karşılığıyla, bugünkü 400 TL’lere denk gelmekteydi. Enflasyon ve paranın değerinin düşmesi sonucu 50 TL ile bugün bir üye ancak bir öğle yemeği yiyebilmektedir. Bu cidden “komik” bedelin artırılması elzemdir.

Değerli Üyeler,

50 TL’lik aidat ile toplanacak toplam 2 Milyon TL'lik üye aidatının, Fenerbahçe’nin varlıkları, şirketleri ve gelirleri ile ulaştığı milyarlarca liralık piyasa değeri ile karşılaştırıldığında ne kadar küçük kaldığı herkes tarafından görülmektedir.

Sadece “günde 1 TL” ile asgari 15 Milyon Liralık ( 4 Milyon USD ) bir yıllık aidat geliri elde edebiliriz. Bu gelir de ozellikle amatör branşlar ve kulüp idari giderleri açısından önemli bir rakam teşkil edecektir.

Sayın Yönetim Kurulu Üyeleri,

Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın, göreve geldikten sonra, üyelerin aidatlarını ödeyerek oy toplayan gruplardan kurtulmamızı sağladığını çok iyi hatırlıyor ve şu anda bu aidatların toplu olarak yatırılmadığını biliyoruz.

Biz Kongre Üyeleri, Mayıs 2018’de yapılacak Genel Kurul’da, Fenerbahçe Spor Kulübü yıllık aidatının en az 300 TL olarak belirlenmesini ve ileride bu sorunla tekrar karşılaşmamak için her yıl, TÜFE enflasyon oranı kadar otomatik olarak artırılmasını talep ediyoruz.

Bu sebeple Yönetim Kurulumuzun inisiyatif alarak, yeni Aidat rakaminin belirlenmesi ve TUFE ye bagli olarak her sene otomatik olarak artirilmasi amaciyla Genel Kurula taşıması için destek vereceğimizi belirtmek isteriz.

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş
Kategoriler