Haberler:

16

Kamuoyuna Duyuru

2017 Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Doğuş Basketbol takımımızın hafta sonunda Trabzon’da, Trabzonspor Basketbol takımı ile yaptığı karşılaşma öncesinde, maç sırasında ve sonrasında yaşadıkları, Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanının da kulübümüz ve oyuncularımız hakkında dile getirdiği hakaret ve iftiraları medyaya yansımış olup, iki kulüp arasında yaratılmaya çalışılan düşmanlığın yeni bir göstergesi olmuştur.

Maçın ardından, Trabzonspor Basketbol takımının resmi sayfasında yayınlanıp, daha sonra kaldırılan açıklama da yine aynı şekilde Trabzonspor yönetiminin yıllardır her mağlubiyet ya da başarısızlık sonrasında taraftarını teskin etmek için yaptığı keşmekeş, kaos, yalancılık ve ahlak dışı söylemlerle provokasyon yaratma çabalarını bizzat göstermiştir.

33 sezondur şampiyonluk yüzü görmeyen, ilk sıralarda yer almak için mücadele ettiği sezonlarda da Fenerbahçe dışındaki tüm takımların kendilerine destek verdiği orta oyunlarını bozan Fenerbahçe’yi DÜŞMAN TAKIM ilan eden Trabzonspor Yönetimi, Sporun sevgi, dostluk, kardeşlik amacını yok etmekte ve taraftarına bu başarısızlığı anlatmak yerine, Fenerbahçe’yi hedef göstermektedir. Fenerbahçe takım otobüsünün kurşunlanması dahil olmak üzere, Fenerbahçe’nin tüm takımlarının Trabzon’a gittiklerinde yaşadıkları, maalesef sadece Türkiye değil Avrupa, hatta dünya spor tarihine kara leke olarak yazılmaktadır.

Ayrıca, TS Basketbol Kulübü Başkanı olmasının yanısıra, memleketimizin büyük şirketlerinden birinin Genel Müdürü olan Abiş Hapikoğlu’nu, bulundugu konumun farkında olmayarak, Şanlı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı hakkında yazmaya hicap duyduğumuz seviyesiz söylemleri dolayısıyla esefle kınıyor, kendisinin kamuoyu önünde özür dilemesini istiyor; Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan ve Başkanı Sn. Hidayet Türkoğlu'ndan da bu konuda aksiyon almasını ve açıklama yapmasını bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş
Kategoriler