Haberler:

16

Tam 1000 Gün Oldu

Tam 1000 gün oldu..!

4 Nisan 2015..! Şampiyonluk yarışındaki Fenerbahçe Futbol Takımının Rize’de oynadığı maç dönüşü, İstanbul’a dönmek için Trabzon Havalimanına giderken, Trabzon il sınırları içinde saldırıya uğradığı tarih..!

4 Nisan 2015..! İçinde Sarı Lacivert forma ile spor yapan, mücadele eden, hiç bir suçu günahı olmayan, yerli - yabancı sporcuların olduğu otobüsün, köprüden uçarak ölmelerini sağlamak amacıyla şoför mahalli kurşunlanarak suikaste uğradığı tarih..!

4 Nisan 2015..! Batı ülkelerinde, Hükümet, Bakan, Başbakan en üst düzeyde inisiyatif alıp, en ince ayrıntısına kadar  olayı araştırıp, bir an önce suçluların yakalanmasını sağlamaya çalışırken, Trabzon İl Valisinin, olay yerine gitmeden, “taşlı saldırı”  diye olayı basitleştirmeye çalıştığı tarih..!

4 Nisan 2015..! Konvoyu takip eden, izleyen, telefon konuşmaları belirlenen, olayın akabinde İstanbul’da “kimlerle” görüştüğü tespit edilen kişilerin ifadelerinin alınıp serbest bırakıldığı tarih..!

Tam 1000 gün oldu..!

Bulunamadılar, yakalanamadılar, tutuklanamadılar, hüküm giydirilmediler. Bu mudur Adalet, bu mudur Hukuk, bu mudur Jandarmasıyla, Polisiyle, Askeriyle koca Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlayacağı güvenlik?

Acaba Fenerbahçe değil de başka bir grubun başına gelseydi bu olay, böyle sonuçsuz kalır mıydı..? Gecenin bir yarısı havaya, bir eve, ofise ateş eden saldırıların failleri sabah olmadan bulunabiliyorsa, yılbaşı eğlencesini kana bulayan caninin, “köprüde selamlaştığı adam” bile 1 hafta geçmeden yakalanıyorsa, bu operasyonun üzerinin örtbas edilmeye çalışıldığını düşünmek hakkımız değil mi?

Tam 1000 gün oldu..!

Bu failler yakalanmadıkça, tutuklanmadıkça, gerçekler ortaya çıkarılmadıkça, bu olay kamuoyu vicdanını yaralamaya devam edecektir. Bu olayın bir an önce neticeye kavuşturulması, hakimiyle, savcısıyla, yüksek yargısıyla, büyük Türkiye Cumhuriyeti Adalet Makamlarının sorumluluğundadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş
Kategoriler