Haberler:

20

TFF - MHK – PFDK'ya ÇAĞRIMIZDIR

Geçen ay yayınladığımız bildiride, özellikle son 20 yıldır, hakem atamaları, verilen dengesiz cezalar, yapılan açıklamalar, taraflı yönetimler, tercihli – imtiyazlı kulüpler ve takımlar dolayısıyla, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) yolun sonuna geldiğini belirtmiş, YETER ARTIK..! demiştik..

Sonraki haftalarda, sadece Fenerbahçe için değil, küçüklü büyüklü bir çok takım için de aynı hataların ( ! ) yapılmaya devam edilmesi bu tespitimizin haklılığını gösterdi.

Ayrıca son günlerde ayyuka çıkan, gazetelerde - TV lerde, sosyal medyada herkesin konuştuğu Hakem atamaları, atanan hakemlerin çeşitli “gerekçelerle” maçlarının değiştirilmesi, bazı hakemlerle yapılan “özel” görüşmeler neticesinde ortaya çıkan istifalar, hakemler ve MHK’nın karşılıklı olarak yaptıkları açıklamalar,  TFF’nin artık bir yeniden yapılanma ve değişme zamanının geldiğini NET olarak ortaya koymaktadır.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) nin tüm Kurullarına çağrımızdır :

  • Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, tüm kurullarıyla beraber hemen İSTİFA etmelidir.
  • Federasyon ve tüm Kurulların yeniden seçileceği Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapılmalıdır.
  • Yeni Federasyon ve ilgili kurulları, tüm kamuoyunun kabul ve tasvip edeceği, kendi alanlarında tecrübeli, spor hukukçusu, hakem, eski futbolcu, spor gazetecileri ve spor ekonomisini bilen akil kişilerden oluşmalıdır.
  • Yeni Federasyon Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve MHK-PFDK gibi Kurulların Başkan ve diğer Yöneticileri, olağanüstü bir dönem geçirildiğinin bilinciyle, hiç bir Kulübe yakın olmadan, kimin zarar göreceğini düşünmeden, bir YENİDEN YAPILANMA programı yapmalı ve detaylarıyla kamuoyuna açıklamalıdır.
  • Seçimler sonrasındaki Yeniden Yapılanma Döneminde, hiç bir kulübün etkisi altında kalmadan, TBMM ‘nin gündeminde bulunan Spor Yasası tasarısının, Siyasi İktidar ve muhalefet partileri ile işbirliği içinde gözden geçirilerek bir an önce yasalaşması için çaba gösterilmelidir.

 

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş
Kategoriler