Başkandan

Birleştirici, bütünleştirici, kucaklayan, mütevazı, sevinci ve üzüntüyü paylaşmaya adanmışlığın ortaklığıdır FBIAD.

FBIAD, Fenerbahçe’nin geleceğinde ‘’Biz de varız’’ diyen aktif, kamuda, iş hayatında,  sosyal, siyasi ve ticari hayatta sorumluluk üstlenen, sabırları, çalışkanlıkları ve kararlılıklarıyla Fenerbahçe’mize projeleriyle ve fikirleriyle katkı sağlayacak, sarı lacivert renklere gönülden bağlı kişiler adına kurulmuştur.

Hayallerimiz var! Merhum Muhammet Ali, ‘’Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur’’ diyor. Hepimizin ortak hayali ve talebi Fenerbahçe’mizin muvaffakiyetidir! Bu hayali gerçekleştirebilmek üzere, Türkiye’nin dört bir yerinden ve yurt dışından farklı alanlarda çalışan, herkesin elini taşın altına koymaya hazır olduğu, hızlı ve emin adımlarla büyüyen Fenerbahçeli İş Adamları Platformu olarak bir aradayız.

Biz, FBIAD olarak sadece bu platformda spor için buluşmadık.

Amacımız,  Anayasamızın temel esaslarına ve Atatürk ilkelerine bağlı kalma bilinciyle, kurumsal gelişimi ve üye memnuniyetini devamlı olarak esas alarak, girişimci odaklı ve proje destekli eylemde bulunarak, “Fenerbahçeli” iş insanlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve dayanışma ruhunu geliştirmek, “Çağdaş Türkiye” için katkıda bulunmak üzere çalışmalar yapmaktır.

Gayemiz, birlikte tespit ettiğimiz hedefler doğrultusunda, sizlerin katkı ve desteği ile yolumuza devam etmektir. Hep beraber yapacağımız fikir teatisinin, önümüze yeni ufuklar açacağından hiçbir şüphem yoktur.

İtirazımız, futbol müsabakaları oynanırken herhangi bir kural ya da kuralların değiştirilmiş olmasınadır. Bazı spor kulüpleri söz konusu olduğunda gündeme dahi getirilmeyen kuralların, konu ‘Fenerbahçe’ olduğunda adeta gündeme malzeme edilmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz.

Fenerbahçe’nin şanlı müktesebatı şerefli başarılarla doludur. Fenerbahçeliler olarak bu şanlı tarihin babadan oğula mirasçılarıyız. Kesintisiz bir kalıcılık mücadelesinin ve başarılı geçen yüz yılı aşkın tarihimizin bizi getirdiği yer, ‘kökü mazide olan yegâne başarı’ anlayışıdır. Bilindiği gibi başarı, şan, şeref dediğiniz, efsane addedilen hususlar bir anda üretilip bir anda yok edilebilen kıymetler değildir. Hepsinin arkasında çok eski ve güçlü bir takım vardır. O takım Fenerbahçe’dir.

Güven GÜLEŞCE

Gönderiyi Paylaş!